پیرامون مدیریت و مطالب مرتبط

۵ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

بخش‌هایی از اظهارات مذاکره کننده اصلی هیئت ایرانی برای ملی شدن نفت

بخش‌هایی از اظهارات مذاکره کننده اصلی هیئت ایرانی برای ملی شدن نفت 

دکتر حسین مکی:


⬅️ تقریباً سرتاسر آمریکا و کشورهای اروپایی را سیاحت کردم و چیزی که از نظر اجتماعی بیش از تمام مطالب و مسائل مرا به خود مؤمن و معتقد ساخت این بود که ملت ایران نباید به امید همسایه بنشیند و هرگز نباید منتظر بماند که از ممالک خارج به او کمک بشود.

ادامه مطلب...
۲۳ مرداد ۹۵ ، ۱۲:۳۵ ۴ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰
خطاط

تفاوت های رهبر و رئیس

سایت یک پزشک - علیرضا مجیدی: خیلی‌ها فکر می‌کنند که به هر کسی که در صدر یک شرکت بزرگ نشسته و مسئولیت امر و نهی و اتخاذ تصمیمات مهم و کلیدی را دارد، می‌شود هم رئیس گفت و هم رهبر.

اما این دو واژه به هم متفاوت هستند و هر رئیسی لزوما یک رهبر واقعی نیست.

ادامه مطلب...
۰۹ مرداد ۹۵ ، ۰۰:۰۳ ۱ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰
خطاط

بیانیه جالب ۶۴ سال پیش یک جمعیت اسلامی درباره اقتصاد مقاومتی!سیل تجارت امتعه خارجی به سوی بازارهای ایران، تمام کارخانه‌های بزرگ و کوچک و ملی و دولتی و صنایع دستی ما را تعطیل کرده، هزاران هزار برادران و خانواده‌های آنان را بیکار و گرسنه و پریشان کرده، حیات و استقلال ما را در معرض خطر و دستخوش نفوذ شوم بیگانگان قرار داده است. بنابراین بر فرزندان مسلمان ایران از زن و مرد و کوچک و بزرگ، به حکم عقل و حب وطن و عواطف دینی و ملی، ضروری و حتمی است که از این پس هر متاعی و جنسی اعم از پوشاکی و خوراکی و تمام آلات و ادوات کار و زندگی را که مورد نیازشان بوده و مشابه و مانند آن به دست برادران مسلمان ایرانی و داخل تهیه می‌شود، از محصولات داخلی و دسترنج برادران عزیزشان تهیه نمایند و با خدا و محمد و آل محمد تعهد کنند که محصول ممالک بیگانه را نخرند و گرچه با مشقاتی روبه‌رو شوند، تا سایر ممالک اسلامی نیز از ما سرمشق گرفته، حیات و استقلال خویش را از فقر و پریشانی به یاری خدا نجات قطعی بخشیم.

ای فرزندان مخترع و صنعتگر و کارگر اسلام و ایران! ما شما را به همت و غیرت سوزان دینی تشویق کرده، به قلوب مجروحتان مرهم عواطف برادری می‌نهیم، شما هم در راه تهیه مصنوعات داخلی دلسرد نگردیده، مأیوس نشوید و کوتاهی نکنید. به یاری خدا بکوشید تا همه با هم بنیاد حیات و استقلال وطن عزیزمان را حفظ کرده، به دلهای سوخته برادران بیکار و خانواده‌های پریشانشان مرهم نهیم.


#جمعیت_فداییان_اسلام

#روزنامه_اطلاعات

۲۹ آذرماه ۱۳۳۱


۰۵ مرداد ۹۵ ، ۱۰:۵۵ ۰ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰
خطاط

دو استناد درباره ولایت فقیه


⬅️ ١- حدیث #امام_جعفر_صادق "ع" درباره ولایت فقیه :


«مَن کانَ مِنکُم قَد رَوی حَدیثُنا وَ نَظَرَ فی حَلالِنا وَ حَرامِنا وَ عَرَفَ اَحکامِنا، فَلیَرِضوا بِهِ حَکَماً، فَاِنّی قَد جَعَلتُهُ عَلَیکُم حاکِماً. فَاِذا حَکَمَ بِحُکمِنا فَلَم یَقبلهُ مِنهُ، فَاِنّما استَخَفَّ بِحُکمِ الله وَ عَلَینا رَدّ، وَالرادُّ عَلَینا اَلرّادُّ عَلَی اللهِ وَ هُوَ حَدُّ الشّرک بِالله».


ترجمه: از شما، کسی که حدیث ما را روایت کند و در حلال و حرام ما مطالعه کرده و صاحب‌نظر شده باشد و احکام و قوانین ما را بشناسد، بایستی او را به عنوان حاکم بپذیرید زیرا که من او را بر شما حاکم قرار دادم، پس اگر بر این اساس (حکم ما) حکومت کرد و از او اطاعت نکردید، حکم خدا را سبک شمرده‌اید و ما را نافرمانی کرده‌اید و کسی که نافرمانی ما را کند، خدا را نافرمانی کرده است و این در حد شرک به خداست.

ادامه مطلب...
۰۵ مرداد ۹۵ ، ۱۰:۵۰ ۰ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰
خطاط

دلیل بیچارگی و گرسنگی ملت از نظر امام(ره)

 اگر علما که در حلال و حرام الهی امین می‌باشند و آن دو خاصیت «علم» و «عدالت» را دارا بودند، حکم الهی را اجرا می‌کردند، 

حدود را جاری می‌ساختند، 

و احکام و امور اسلام به دست آنان جریان می‌یافت، دیگر ملت بیچاره و گرسنه نمی‌ماند.


#سید_روح_الله_موسوی_خمینی 

#امام_خمینی

#ولایت_فقیه 

(چاپ هفتم، تهران: موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، ۱۳۷۷)

صفحه ۱۱۲.


۰۵ مرداد ۹۵ ، ۱۰:۴۴ ۰ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰
خطاط